• UWAGA

Dowozy dzieci od 19 października 2020 r. pozostają bez zmian.

Informujemy, że po przeanalizowaniu najnowszych zmian związanych z COVID-19, od poniedziałku 19 października 2020 r. rozkład jazdy autobusów dowożących dzieci do placówek oświatowych nie ulega zmianie - obowiązuje dotychczasowy rozkład jazdy.

„Z drobiazgów życiowych

Wykonywanych wielkim sercem

Powstaje wielkość człowieka ‘’

Stefan Wyszyński

Szanowni Nauczyciele , Opiekunowie , pracownicy Obsługi i Administracji

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dziękuję Państwu za zaangażowanie w pracę dydaktyczną , wychowawczą , opiekuńczą jaką każdego dnia z wysoką starannością wykonujecie .Życzę Wam dużo wytrwałości , zdrowia, radości z wykonywanej pracy . Sukcesów zawodowych , spełnienia obranego celu oraz tego aby podejmowany trud wychowania najmłodszych dzieci był źródłem satysfakcji społecznego uznania . Dzisiejsze czasy nakładają na nauczycieli i wychowawców szczególnie ważne zadania i ciągłą odpowiedzialność za drugiego człowieka .

• „JA NIE WIDZĘ CIEBIE , TY ZOBACZ MNIE’’

Przedszkolaki z naszego przedszkola już po raz kolejny biorą udział w kampanii społecznej z Okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski „JA NIE WIDZĘ CIEBIE , TY ZOBACZ MNIE ‘’. Nasze działania prowadzone będą w dniach od 12.10.2020r. – 16.10.2020r. dzieci będą miały zajęcia mające na celu przybliżenie problemu osób z niepełnosprawnością wzrokową . Celem naszych zajęć będzie kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości , tolerancji i empatii wobec osób z niepełnosprawnością wzrokową . Zachęcamy rodziców do przyłączenia się w nasze działania .

• Pod biało-czerwoną” – zapraszamy do udziału w akcji!

Zapraszamy do włączenia się do projektu „Pod biało-czerwoną”, realizowanego pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag dla każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. To przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o Bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku – w szczególności wśród młodego pokolenia. Zapraszamy do udziału!

• Sałatka owocowa w grupie Motyli

Dzieci własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona, a nawet ananasy. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, a owoce zostały umyte wcześniej przez panią. Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową na swoich tackach przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka udała się, wyszła wspaniale!

• Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września święto to zostało ustanowione , aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Przedszkolaki z naszego przedszkola również świętowały każdy w swojej grupie bawiąc się wspólnie i biorąc udział w konkursach przygotowanych przez wychowawców . Na zakończenie wesołej zabawy dzieci wyszły na plac przedszkolny aby zakończyć udział w akcji „Europejski Tydzień Sportu”. Dzieci otrzymały słodki upominek który dostarczył nam pan Robert Radziuk pracownik GOSiGK w Tychowie koordynator akcji „Europejski Tydzień Sportu”, oraz piękne ołówki przekazane przez Nadleśnictwo Tychowo DZIĘKUJEMY.

• 18 września #sadziMY

Nasze przedszkole wzięło udział w akcji zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę i Pierwszą Damę Agatę Kornhauser-Dudę już po raz drugi . Przekazane sadzonki drzewek świerka przez pracownika Nadleśnictwa Tychowo zostały posadzone na terenie naszej placówki .

• Zebranie z rodzicami

Informujemy, iż dnia 24.09.2020r. w Gminnym Przedszkolu "Dębowa Chatka" odbędzie się zebranie z rodzicami dla poszczególnych grup wiekowych:

- 4 latki -15.45 wychowawca Małgorzata Łopińska - Kubiczek- wejście nr 2

- 5 latki 15.30 wychowawca Dorota Potoczna wejście nr 2

- 4-5 latki - 16.00 wychowawca Katarzyna Korolak - wejście nr 2

• Komunikat dla rodziców

Drodzy rodzice

Rok szkolny zaczynamy dnia 1 września 2020. Dzieci do przedszkola przyprowadzamy do godz. 8.00, z zachowaniem reżimu sanitarnego i obowiązujących procedur w przedszkolu i żłobku. Dzieci dojeżdżające w tym dniu przyjeżdżają z rodzicami aby dopełnić niezbędnych formalności ( autobusy nie zabierają rodziców). Odjazdy autobusów tylko w tym dniu o godz. 10.00. Dzieci przyprowadzane przez rodziców będą wpuszczane przez dwa wejścia:

Informacja dla rodziców

Z uwagi na funkcjonowanie przedszkola i żłobka w tzw. „reżimie sanitarnym”, nie mamy możliwości zorganizowania spotkań adaptacyjnych ani zebrań dla dzieci nowoprzyjętych do naszych placówek na rok szkolny 2020/2021.

Szanowni rodzice

1 wrzesień 2020 rozpoczynamy nowy rok szkolny. Informujemy, że przedszkole będzie funkcjonowało zgodnie z obowiązującymi wytycznymi GIS w tzw. „reżimie sanitarnym”. Obowiązują wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 25 sierpnia 2020r. i procedury wdrożone przez dyrektora placówek .

• Wyprawka do Żłobka

Wyprawka dla dziecka

> Obuwie na zmianę ( sztywne kapcie),

> Odzież na zmianę ( koszulki, spodenki, skarpetki, majteczki itp.)

> Piżamka,

> Smoczek z zapinką- PODPISANE ( smoczek zostaje w żłobku)

> Pieluchy jednorazowe ( prosimy nie przynosić pieluchomajtek )

> Środki higieniczne ( chusteczki nawilżane, chusteczki higieniczne, krem lub maść na odparzenia.

Wtorek 14.05.2024