MENU

 • Uwaga! 30.10.2020r. Przedszkole nieczynne

  ZARZĄDZENIE NR 8/2020

  DYREKTORA GMINNEGO PRZEDSZKOLA DĘBOWA CHATKA W TYCHOWIE Z DNIA 29 października 2020r.

  w sprawie czasowego zawieszenia zajęć w Gminnym Przedszkolu Dębowa Chatka w Tychowie ze względu na sytuację epidemiologiczną


  Na podstawie § 18 ust 2a rozporządzenia Ministra Edukacji i Sportu z dnia 31 grudnia 2002r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2020r. poz. 1166), po uzyskaniu zgody organu prowadzącego


  Zarządzam co następuje:

  §1

  1. Zawiesza się na czas oznaczony od 30.10.2020r. do 30.10.2020r. prowadzenie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej wszystkich grup w Gminnym Przedszkolu Dębowa Chatka w Tychowie, ze względu potwierdzenie dodatniego wyniku testu na obecność wirusa Covid-19, u pracowników przedszkola.

  §2

  Zarządzenie podlega ogłoszeniu na stronie internetowej www.przedszkoletychowo.edupage.org oraz na stronie Urzędu Miejskiego w Tychowie.


  §3

  Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

  ZARZaDZENIE_NR_8(1).docx​​​​​​​
 • Uwaga rodzice!

  UWAGA!

  Szanowni Rodzice, w związku z podwyższonym ryzykiem zarażenia COVID-19 prosimy o przestrzeganie zasad i procedur obowiązujących w Gminnym Przedszkolu „Dębowa Chatka ‘’ w Tychowie oraz Żłobku Gminnym w Tychowie.

  W związku z powyższym proszę przyprowadzać do przedszkola i żłobka wyłącznie dzieci zdrowe. Dziecko, które ma katar, podwyższoną temperaturę, suchy kaszel, itp. prosimy pozostawić w domu.

  Tylko chroniąc siebie i innych razem przejdziemy przez ten trudny czas.

  Z wyrazami szacunku

                                                 Dyr. Genowefa Kuczmera

 • BohaterOn

  BohaterOn

  W tym roku szkolnym po raz trzeci przystątąpiliśmy do ogólnopolskiego projektu Fundacji Rosa i Fundacji Sensoria pod tytułem "BohaterOn – włącz historię 2020",  to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – PomocPoruszana w ramach tych zajęć tematyka była dla dzieci bardzo trudna, gdyż dotykała  II wojny światowej i Powstania Warszawskiego. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem wysłuchały historii o dzielnych bohaterach i współnie wykonały plakaty dla Powstańców Warszawskich. Z wielką radością i zaangażowaniem wyklejały kuleczkami z bibuły żołnierzy, kolorowały, robiły wyrywankę, itp. wyrażając w ten sposób pamięć o bohaterach.

       Nawet tak małe dzieci mogą przyczynić się do powstania więzi pokoleniowej z bohaterami tamtych czasów.

 • Dowóz dzieci od 26 października 2020r. - zmiana rozkładu jazdy na jednej trasie

  Dowozy dzieci od 26 października 2020 r. - zmiana rozkładu jazdy na jednej trasie!

  Informujemy, że po przeanalizowaniu najnowszych zmian związanych z COVID-19, dotyczących wejścia całego kraju w strefę czerwoną i przejścia klas 4-8 na naukę zdalną, od poniedziałku 26 października 2020 r. rozkład jazdy autobusów dowożących dzieci do placówek oświatowych na trasie Tychowo-Drzonowo-Czarnkowo-Kowalki-Warnino-Tyczewo-Pobądz-Buczki ulegnie zmianie - na porannych dowozach zostanie zwiększona liczba kursów, a tym samym zmienią się godziny odjazdów, w celu możliwości zapewnienia wolnych 50 % liczby miejsc siedzących w autobusach.

  Buczki 06:50

  Pobądz 06:55

  Tychowo, szkoła 07:10

  Tyczewo 07:20

  Tychowo, szkoła 07:30

  Drzonowo Białogardzkie, kolonia 07:40

  Drzonowo Białogardzkie 07:44

  Czarnkowo 07:49

  Tychowo, szkoła 08:01

  Kowalki 08:07

  Warnino III 08:12

  Warnino, skrzyżowanie 08:14

  Tychowo, szkoła 08:23

  Na obecną chwilę rozkład jazdy na odwozach na powyższej trasie oraz na dowozach i odwozach na pozostałych trasach pozostaje bez zmian.

  Jednakże sytuacja epidemiczna w kraju, która zmienia się dynamicznie, i związane z nią zakazy i obostrzenia, mogą spowodować dalszą konieczność zmian w rozkładach jazdy, dlatego prosimy na bieżąco śledzić informacje zamieszane na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Tychowie, stronach placówek oświatowych oraz w Librusie.

  Prosimy o bezwzględne przestrzeganie zasad sanitarnych, a zwłaszcza obowiązku zasłaniania ust i nosa, aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa na terenie Gminy Tychowo."

   

 • Święto Pieczonego Ziemniaka w grupie Pszczółek i Motylków

  W piątek obchodziliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka. Dzieci poznały historię ziemniaka i uczestniczyły            w zabawach z ziemniakiem w roli głównej. Były puzzle ziemniaczane, pieczątki, zabawa “gorący ziemniak”, wyścigi z sadzeniem i zbieraniem ziemniaków, rzut do celu, a także wyścigi z taczką pełną ziemniaków.  Niespodzianką dla dzieci był pieczony ziemniaczek. 

  Pszczółki

  Motylki

 • DZIEŃ KRAJOBRAZU

                                                                           „O cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa’’

                                                                                                                                                  (Leopold Staff)

   

  Przedszkolaki  przyłączyły się do akcji DZIEŃ KRAJOBRAZU głównym tematem piątej edycji obchodów było „drzewo w krajobrazie’’. Krajobraz odgrywa ważną rolę w naszym codziennym życiu-inspiruje, poprawia humor ,motywuje do działania. Dlatego warto dbać o swoją najbliższą okolicę , im jest piękniejsza , tym lepiej będzie nam się mieszkało. Dzieci podczas spaceru w ogrodzie przedszkolnym poznawały gatunki drzew , rozpoznawały liście dopasowując do danego drzewa itp.

  Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska ogłosiła 20 października Dniem Krajobrazu-to dzień podpisania Europejskiej Konwencji Krajobrazu.

  Grupa Motylków w Dniu Krajobrazu - Drzewo 

 • Święto Pieczonego Ziemniaka w Krasnoludkach

  Krasnoludki wspaniale się bawiły podczas Święta Pieczonego Ziemniaka.

 • Motyle - "Ja nie widzę ciebie, ty zobacz mnie"

  Dzieci z grupy Motyli miały okazję podczas akcji "Ja nie widzę ciebie, a ty widzisz mnie" poznać świat ze strony osób z dysfunkcją wzroku.  

 • Pszczółki podczas akcji "Ja nie widzę ciebie, ty zobacz mnie"

  Pszczółki w dniach 9 - 16 września poprzez różnorodne zabawy oraz działania poznawały funkcjonowanie osób z dysfunkcją wzroku oraz starały się zrozumieć ich problemy w codziennym życiu.

 • UWAGA

  Dowozy dzieci od 19 października 2020 r. pozostają bez zmian.

  Informujemy, że po przeanalizowaniu najnowszych zmian związanych z COVID-19, od poniedziałku 19 października 2020 r. rozkład jazdy autobusów dowożących dzieci do placówek oświatowych nie ulega zmianie - obowiązuje dotychczasowy rozkład jazdy.

  Informacja o wprowadzonych przez rząd z dniem 17 października zmianach znajduje się na Serwisie Rzeczypospolitej Polskiej pod linkiem:

  https://www.gov.pl/.../nowe-zasady-profilaktyki-przeciw...

  Jednakże sytuacja epidemiczna w kraju, która zmienia się dynamicznie, i związane z nią nakazy i obostrzenia, mogą spowodować konieczność zmian w rozkładach jazdy, dlatego prosimy na bieżąco śledzić informacje zamieszczane na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Tychowie, stronach placówek oświatowych oraz w Librusie."

   

 • Uwaga! Zmiana rozkładów jazdy z uwagi nowe obostrzenia dotyczące COVID-19, obowiązujące od 17 października.

   

  Z uwagi na informacje o nowych obostrzeniach, których wejście jest zapowiedziane od dnia 17 października, informujemy, że po publikacji nowych przepisów, które na obecną chwilę nie są jeszcze znane, zostanie opublikowana informacja o rozkładzie jazdy obowiązującym od poniedziałku, tj. 19 października, który będzie dostosowany do nowej sytuacji epidemicznej. Prosimy śledzić na bieżąco informacje publikowane za pośrednictwem Librusa, strony internetowej szkół oraz Urzędu Miejskiego w Tychowie. Informacja o obowiązujących rozkładach jazdy zostanie opublikowana najpóźniej do godz. 18:00 w niedzielę, 18 października. Prosimy również o przekazanie tej informacji rodzicom, którzy mogą mieć utrudniony dostęp do powyższych informacji.

 • "Ja nie widzę ciebie, ty zobacz mnie"

  Krasnoludki próbowały zrozumieć trudny świat ludzi niewidomych.

 • Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Rada Rodziców składa życzenia życzenia Dyrekcji, Nauczycielom oraz Pracownikom Obsługi i Administracji Gminnego Przedszkola Dębowa Chatka w Tychowie: Praca z dziećmi, jest szczególnym  powołaniem do czynnego tworzenia rozwoju drugiego człowieka. Życzymy Wam wszelskiej radości, pomyślności i nieustającej pasji w wykonywaniu codziennej pracy.

                                                                                                                                                  Rada Rodziców

 • Życzenia

  Życzenia

  „Z drobiazgów życiowych

  Wykonywanych wielkim sercem

  Powstaje wielkość człowieka ‘’

  Stefan Wyszyński

   

  Szanowni Nauczyciele , Opiekunowie , pracownicy Obsługi i Administracji


   

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dziękuję Państwu za zaangażowanie w pracę dydaktyczną , wychowawczą , opiekuńczą jaką każdego dnia z wysoką starannością wykonujecie .Życzę Wam dużo wytrwałości , zdrowia, radości z wykonywanej pracy . Sukcesów zawodowych , spełnienia obranego celu oraz tego aby podejmowany trud wychowania najmłodszych dzieci był źródłem satysfakcji społecznego uznania . Dzisiejsze czasy nakładają na nauczycieli i wychowawców szczególnie ważne zadania i ciągłą odpowiedzialność za drugiego człowieka .

  Dziękuję Pracownikom Administracji i Obsługi za wkład pracy w życie Przedszkola i Żłobka. W tym szczególnym dniu składam również emerytom Nauczycielom i Pracownikom Oświaty najserdeczniejsze życzenia uśmiechu , pogody ducha i realizacji tego , na co w czasie aktywnej pracy zawodowej brakowało czasu.


   

   

  Z wyrazami szacunku

  Dyrektor Gminnego Przedszkola Dębowa Chatka

  i Żłobka Gminnego w Tychowie

  Genowefa Kuczmera

 • Sałatka owocowa w grupie Pszczółek

  .. Pszczółki " samodzielnie przygotowały sałatkę owocową . Z dużym zaangażowaniem i w skupieniu kroiły umyte owoce. Przygotowane łakocie zjadły z apetytem , dostarczając organizmowi niezbędnych dla zdrowia witamin.  

 • „JA NIE WIDZĘ CIEBIE , TY ZOBACZ MNIE’’

  Przedszkolaki z naszego przedszkola już po raz kolejny biorą udział w kampanii społecznej z Okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski „JA NIE WIDZĘ CIEBIE , TY ZOBACZ MNIE ‘’. Nasze działania prowadzone będą w dniach od 12.10.2020r. – 16.10.2020r. dzieci będą miały zajęcia mające na celu przybliżenie problemu osób z niepełnosprawnością wzrokową . Celem naszych zajęć będzie kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości , tolerancji i empatii wobec osób z niepełnosprawnością wzrokową . Zachęcamy rodziców do przyłączenia się w nasze działania .

 • Pod biało-czerwoną” – zapraszamy do udziału w akcji!

  Pod biało-czerwoną” – zapraszamy do udziału w akcji!

  Zapraszamy do włączenia się do projektu „Pod biało-czerwoną”, realizowanego pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag dla każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. To przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o Bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku – w szczególności wśród młodego pokolenia. Zapraszamy do udziału!

  Zakup masztów i flag dla każdej z gmin

  Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Przedsięwzięcie ma na celu godne uczczenie pamięci o bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku – w szczególności wśród młodego pokolenia. Zachęcamy do tego, aby również Państwa szkoła stała się częścią tego wielkiego historycznego przedsięwzięcia.

  W jaki sposób wziąć udział w projekcie?

  Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online, dlatego też zachęcamy uczniów, nauczycieli i rodziców do oddania głosów poparcia.

  Informacja na ten temat znajduje się pod linkiem  https://bialoczerwona.www.gov.pl/. Każdy mieszkaniec danej gminy może oddać jeden głos poparcia na swoją gminę.

  Ile głosów potrzeba do realizacji projektu?

  • dla gmin do 20 000 mieszkańców – 100 głosów;
  • dla gmin powyżej 20 000 do 100 000 mieszkańców – 500 głosów;
  • dla gmin powyżej 100 000 mieszkańców – 1000 głosów. 

  W trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, przewidujemy udział Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w uroczystości podniesienia flagi na maszt.

  Dodatkowe informacje dotyczące projektu można znaleźć na stronie: www.gov.pl/bialoczerwona. W najbliższych dniach dostępna będzie również interaktywna mapa, za pomocą której można na bieżąco sprawdzać liczbę głosów.

  W przypadku dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu: bialo-czerwona@mc.gov.pl, 532 519 877.

  Zachęcamy do udziału!

 • Sałatka owocowa w grupie Motyli

  Dzieci własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę.  Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona, a nawet ananasy. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, a owoce zostały umyte wcześniej przez panią. Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową na swoich tackach przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka udała się, wyszła wspaniale!

 • Sz. Państwo - Rodzice dzieci z grupy „Krasnoludki”

  Sz. Państwo - Rodzice dzieci z grupy „Krasnoludki”

  Serdecznie zapraszam na zebranie dla Rodziców, które odbędzie się 06.10.2020r. ( wtorek) o godz. 15.30 w sali KRASNOLUDKÓW (po wejściu do przedszkola kierujemy się w lewo korytarzem do końca). Jednocześnie proszę o przestrzeganie procedur: - tylko jeden rodzic - obowiązkowa maseczka - dezynfekcja rąk - zachowanie odległości - proszę, aby każdy z rodziców posiadał własny długopis.

  Katarzyna Wiśniewska

  Wychowawca grupy KRASNOLUDKI

 • Dzień Przedszkolaka

  Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września święto to zostało ustanowione , aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Przedszkolaki z naszego przedszkola również świętowały każdy w swojej grupie bawiąc się wspólnie i biorąc udział w konkursach przygotowanych przez wychowawców . Na zakończenie wesołej zabawy dzieci wyszły na plac przedszkolny aby zakończyć udział w akcji „Europejski Tydzień Sportu”. Dzieci otrzymały słodki upominek który dostarczył nam pan Robert Radziuk pracownik GOSiGK w Tychowie koordynator akcji „Europejski Tydzień Sportu”, oraz piękne ołówki przekazane przez Nadleśnictwo Tychowo  DZIĘKUJEMY.

  Życzymy wszystkim dzieciom aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia , nie tylko od święta.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Gminne Przedszkole Dębowa Chatka
  ul Mickiewicza 1
  78-220 Tychowo
 • Dyrektor 94 31 15 045
  Główny Księgowy 94 31 69 636
  Fax 94 31 69 636


Galeria zdjęć