• II Niebieskie Igrzyska w przedszkolu

• 26 kwietnia Gminne Przedszkole „Dębowa Chatka” w Tychowie zorganizowało II Niebieskie Igrzyska. Niebieskie Igrzyska to ogólnopolskie wydarzenie będące częścią obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. Miało ono charakter edukacyjny i sportowo-integracyjny. Było skierowane do przedszkoli i szkół podstawowych z całej Polski. Niebieskie Igrzyska miały pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Konkurencje drużynowe służyły integracji oraz rozwijaniu i wzmacnianiu więzi. Do zorganizowania Igrzysk wykorzystano sprzęt zakupiony do zajęć sensorycznych oraz sprzęt sportowy.

A środki finansowe uzyskane z gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pomogły nam w przygotowaniu igrzysk.

Igrzyska przebiegły w bardzo podniosłej i miłej atmosferze. Dzieci ubrane na niebiesko z niebieskimi pomponami w rączkach przemaszerowały wokół hali sportowej za flagą olimpijską przy piosenkach o tematyce dotyczącej autyzmu. Prezentując się przybyłym bardzo licznie rodzicom i zaproszonym gościom. Na rozpoczęciu odśpiewano hymn Niebieskich Igrzysk oraz odpalono znicz. Po części oficjalnej rozpoczęły się wzmagania dzieci. Do pokonania przygotowanych torów przeszkód przedszkolaki podeszły z wielkim zaangażowaniem. Każde dziecko miało szansę i możliwość pokonania toru w swoim tempie na miarę swoich możliwości, a jeśli któreś wymagało pomocy to mogło liczyć na wsparcie starszych kolegów ze szkoły podstawowej dlatego serdecznie dziękujemy uczniom kl. VII a za pomoc.Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Przemysława Frańczaka     i Arkadiusza Jabłońskiego za okazaną życzliwość, wsparcie i pomoc przy organizacji igrzysk. Dziękujemy Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Tychowie Panu Andrzejowi Kozłowskiemu za udostępnienie hali sportowej oraz pracownikom hali sportowej za ich zaangażowanie. Przede wszystkim bardzo gorąco dziękujemy rodzicom naszych przedszkolaków, którzy mimo różnych obowiązków zawodowych tak licznie uczestniczyli w igrzyskach. Na Was zawsze możemy liczyć. Podziękowania kierujemy także do wszystkich, którzy zechcieli zobaczyć nasze Niebieskie Igrzyska. Swoją obecnością zaszczycił nas także z-ca burmistrza Pan Jacek Marcinkowski, Komendant straży Pożarnej Marek Kucharski, Kierownik GOSiGK Robert Łysiak którym także składamy podziękowania.

• Rekrutacja uzupełniająca do Przedszkola na rok szkolny 2024/2025

• Szanowni Rodzice/Opiekunowie

Informujemy, iż od 26.04.2024 r. rusza rekrutacja uzupełniająca do Gminnego Przedszkola „Dębowa Chatka” w Tychowie.

Rodzice zainteresowani zapisem dziecka do przedszkola wypełniają „Kartę zgłoszenia” dziecka do przedszkola.

Wypełnioną kartę wraz z załącznikami należy składać

w przedszkolu od 26.04.2024 r. od godz. 8.00 do 09.05.2024

do godz. 15.00.

Karty i załączniki do pobrania ze strony przedszkola w zakładce DRUKI DO POBRANIA.

Po rekrutacji w przedszkolu mamy 16 wolnych miejsc:

-3latki-5 miejsc,

-4latki-6 miejsc,

-5latki- 5 miejsc.

dyr. mgr Genowefa Kuczmera

• "W lesie się nie śmieci"

• Grupa „Słoneczka” , 3-4 latki pod opieką wychowawcy Iwony Wiśniewskiej i pani Anny Jączkowskiej przygotowały przedstawienie o treści ekologicznej „W lesie się nie śmieci”. Ze względu na dużą liczbę chętnych do obejrzenia przedstawienia „Słoneczka” przez trzy dni prezentowały swoje umiejętności artystyczne. Jako pierwsze występ obejrzały dzieci ze szkoły podstawowej- klasa I i II. 10 kwietnia swoją obecnością zaszczycili nas, Zastępca Burmistrza – Jacek Marcinkowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Tychowie Paweł Kowalski, Kierownik GOSiGK Tychowo - Robert Łysiak, leśniczy Nadleśnictwa Tychowo – Sławomir Wiśniewski, Dyrektor GOK W Tychowie – Lucyna Michalak, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Tychowie – Agnieszka Tomczyk, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dobrowie – Wioletta Szwec, Michał Biskot z OSP w Tychowie oraz wszystkie przedszkolaki i pracownicy przedszkola. Kolejnego dnia zaprezentowały się przed Burmistrzem Tychowa Robertem Falaną oraz najbliższymi. Przygotowania do występów trwały długo i mimo różnych niedogodności efekt był wspaniały. Przepiękna scenografia, gra małych aktorów, stroje oraz oprawa muzyczna budziła zainteresowanie spektaklem. Dzieci przepięknie odegrały swoje role, zostały nagrodzone wielkimi brawami, pochwałami i prezentami od przybyłych gości. Maluchy opuszczały scenę bardzo dumne z siebie. Takie chwile wzmacniają wiarę we własne siły, budują pewność siebie u dzieci, pozostają na długo w ich pamięci.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w tym przedsięwzięciu.

Iwona Wiśniewska

• INFORMACJA!!

• Lista dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia do Gminnego Przedszkola „Dębowa Chatka” w Tychowie na rok szkolny 2024/2025 umieszczona w gablocie przy przedszkolu.

• Ważne!!

• Rodzic dziecka zakwalifikowanego do przyjęcia na rok szkolny 2024/25 zobowiązany jest do

złożenia pisemnego oświadczenia potwierdzającego wolę przyjęcia do 19 kwietnia 2024 r. do godz. 14.00.

Druki do pobrania w przedszkolu i na stronie www.przedszkoletychowo.edupage.org, nie złożenie oświadczenia skutkuje skreśleniem z listy i brakiem możliwości odwołania się od decyzji Komisji.

• REKRUTACJA DO ŻŁOBKA

• Szanowni Rodzice/Opiekunowie informujemy:

Zapisy do Żłobka rozpoczynamy od 15 kwietnia 2024 r. od godz. 8:00.

Osoby zainteresowane zapisem dziecka do Żłobka wypełniają kartę zgłoszeniową dziecka do Żłobka w terminie od 15 kwietnia do 15 maja 2024 r. do godz. 12.00.

Wypełniona kartę z załącznikami (zaświadczenia )składają w Żłobku. Prosimy o zapoznanie się z punktem V w karcie zgłoszeniowej i zgromadzić potrzebne zaświadczenia wymienione w tym punkcie.

Karta zgłoszenia do pobrania w sekretariacie przedszkola lub ze strony przedszkoletychowo.edupage.org w zakładce „o szkole – druki do pobrania”.

Dyrektor Genowefa Kuczmera