• Przedszkolaki biorą udział w akcji ''Szkoła pamięta"

• Przedszkolaki z grupy 4-5 latków wzięły udział w akcji „Szkoła pamięta”. Jest to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Przedszkolaki odwiedziły groby osób związanych z naszym przedszkolem oraz zmarłych  pełniących ważne funkcje w naszej gminie.

• Kondolencje dla Pani Dyrektor

• Z ogromnym smutkiem i bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Taty naszej Pani Dyrektor Genowefy Kuczmery. Tym samym składamy wyrazy współczucia i żalu całej Rodzinie oraz Bliskim. ... Strata bliskiej osoby jest zawsze bolesna i trudna do zniesienia, ale wierzymy, że Wasza miłość i wspomnienia z Nim związane będą zawsze z Wami i będą dawały Wam siłę i pocieszenie w trudnych chwilach.

Z wyrazami głębokiego szacunku Pracownicy Gminnego

Przedszkola i Żłobka "Dębowa Chatka "

• Święto Pieczonego Ziemniaka

• 25 października 2023 roku w przedszkolu odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka.  W tym dniu dzieci poznały historię ziemniaka, robiły ziemniaczane stempelki oraz śpiewały piosenki  o Ziemniaku. Udział w konkurencjach sportowych dostarczył dzieciom mnóstwo radości. Na koniec przedszkolaki miały możliwość zjedzenia pysznych  kręconych ziemniaków na patyku, które zostały przygotowane przez rodziców. Był to dzień pełen wrażeń              i niezapomnianych chwil.

Wszystkim Rodzicom dziękujemy za przyniesienie ziemniaków do zabawy, a szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców którzy poświęcili swój czas podczas przygotowania i pieczenia kręconych ziemników.

Radzie Rodziców dziękujemy za zakup patyków, a pani Joannie i Beacie za sprzęt do pysznych  ziemniaków.

• Przedszkolaki biorą udział w kampanii „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!”

• Głównym celem kampanii to m.in. kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób niepełnosprawnych, przygotowanie społeczeństwa do udzielania właściwej pomocy osobom z dysfunkcją wzroku oraz zauważenie ich problemów.

W poniedziałek w ramach kampanii JA NIE WIDZĘ CIEBIE - TY ZOBACZ MNIE odwiedził nas niezwykły gość - pani Monika, która jest osobą niewidomą. Monika była kiedyś naszym przedszkolakiem. Dziś opowiadała dzieciom o tym w jaki sposób radzi sobie i funkcjonuje w życiu codziennym oraz zaprezentowała książki, gry, telefon, białą laskę i brajlowską maszynę do pisania. Wszystko dostosowane dla osób niewidomych. Pani Monika odpowiadała też na pytania dzieci.

• Jesienna dekoracja pod przedszkolem

• Pod naszym przedszkolem zrobiło się kolorowo, a to dzięki nowej porze roku - Jesieni oraz Rodzicom, którym  serdecznie dziękujemy za przyniesione ozdoby (kwiaty, dynie...). Mogliśmy  nimi udekorować  otoczenie naszej placówki.

• #wyzwanieDzieńDrzewa

• Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola "Dębowa Chatka" z  okazji Dnia Drzewa brały udział w ogólnopolskim wyzwaniu dla szkół i przedszkoli. Podstawowym zadaniem w wyzwaniu było szerzenie postawy ekologicznej wśród przedszkolaków poprzez wspólne posadzenie drzewa. Na zdjęcich najmłodsza grupa Wiewióreczki.

• Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach tworzenia słodyczy

• Dnia 28 i 29.09.2023 r. w naszym przedszkolu gościliśmy panie z Koszalińskiej Pracowni Słodyczy które przeprowadziły warsztaty robienia słodyczy, a dokładnie lizaków. Przedszkolaki z wszystkich  grup z zainteresowaniem zapoznały się z procesem wytwarzania słodkich pyszności. Dowiedziały się, jak się robi karmel, jak się go aromatyzuje i barwi naturalnymi barwnikami.

Następnie każdy przedszkolak samodzielnie ukręcił swojego owocowego lizaka, którego zabrał do domu.

Lizaki wyszły bardzo kolorowe i wielkie!

Był to ciekawie i twórczo spędzony czas, połączenie nauki z zabawą.

Wszystkim dzieciom bardzo podobały się warsztaty. Ale cieszy nas to, że przedszkolaki wiedzą, że te słodycze należy jeść z umiarem, że więcej powinno się jeść owoców i warzyw.

• Żabki wzięły udział w I Tychowskim Dniu Sportu

• Grupa 4-5 latków  Żabki z Gminnego Przedszkola "Dębowa Chatka w Tychowie wzieły udział w I Tychowskim Dniu Sportu. Przedszkolaki brały udział w biegu na 200m - dziewczynki I miejce Zosia Wojnarowska, II miejsce Nikola Solińska , III miejsce Agatka Kaźmierczak. Bieg na 200m chłopcy - I miejsce Brajan Maziarski, II miejsce Michał Soból, III miejsce - Filip Berent. GRATULUJEMY zwycięzcom. Po zawodach na dzieci  czekał poczęstunek i zabawy na dmuchańcu.