• Przedszkolaki biorą udział w Europejskim Tygodniu Sportu

Wiewióreczki - tor przedzkód

Słoneczka

Dzień drugi - pokonanie toru przeszkód.

• Przedszkolaki na wycieczce w lesie

• W piątek 22 września przedszkolaki wybrały się na autokarową wycieczkę do lasu. Na szczęście piękna pogoda dopisała i dzieci mogły przebywać na łonie natury. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały "skarby", które zbliżająca się pani Jesień zostawiła w lesie. Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę przedszkolaków oraz miała walory zdrowotne. Dzieci spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.

Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń przedszkolaki wróciły do przedszkola.

• Dzień Przedszkolaka

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

W tym dniu w naszym przedszkolu na dzieci czekało wiele atrakcji i niespodzianek przygotowanych przez Panie. Wśród nich znalazły się między innymi gry i zabawy integracyjne, zabawy przy muzyce oraz słodki poczęstunek. Na koniec zajęć każde dziecko otrzymało medal Super Przedszkolaka. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka. Wszystkim przedszkolakom jeszcze raz składamy serdeczne życzenia.

• Dzień Kropki w przedszkolu

• "Międzynarodowy Dzień Kropki" obchodzony jest na całym świecie 15 września. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.

Dzieci i wychowawczynie tego dnia przyszli ubrani w grochy, kropki i groszki. Świętowanie rozpoczęli od zapoznania się z Vashti. Dzieci wysłuchały jej historii, a także obejrzały krótki filmik o tytułowej "Kropce".

Kolejnym punktem tego dnia było uczestnictwo w wielu zabawach z kropką - przedszkolaki same ozdabiały swoje koszuli w kropki, układali "kropkowe" wzory.

Dzieci także mogły wykonać zdjęcie w "kropkowej" foto budce. Przedszkolaki bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.