• Święto Rodziny w przedszkolu i Żłobku.

• Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców Gminnego Przedszkola 'Dębowa Chatka" i Żłobka zapraszają na uroczystość z okazji Święta Rodziny, która odbędzie się 02.06.2023 r. o godz. 12.00 w Gminnym Przedszkolu "Dębowa Chatka" w Tychowie.

Zapraszamy dzieci i rodziców dzieci nowo- przyjętych do przedszkola i żłobka na rok szkolny 2023/2024 r.

• Konkurs recytatorski w przedszkolu

• Dnia 23.05.2023r. w Gminnym Przedszkolu „Dębowa Chatka” w Tychowie odbył się konkurs recytatorski o tematyce wiersze polskich poetów. Dzieci podczas konkursu prezentowały swoje umiejętności recytatorskie, zachwycały i zaskakiwały swoim wykonaniem.

Komisja konkursowa przyznała:

grupa 3 latków:

I miejsce  Pola Jankowska

II miejsce Karol Szatkowski

III miejsce Zuzia Białoch

wyróżnienie: Leoś Jankowski

grupa 4 latków:

I miejsce  Marcel Żuk

II miejsce Maja Pachnowska

III miejsce Antoś Symko

wyróżnienie: Lena Żuk

grupa 5 latków:

I miejsce  Karolina Stanisławska

II miejsce  Michał Rydzkowski

III miejsce Malwinka Goździk

wyróżnienie: Szymon Mazur

Wszystkie dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami, wręczono dyplomy oraz nagrody. Zwycięzcom gratulujemy.

Dziękujemy komisji konkursowej za ciężką pracę Panu Jerzemu Boczkowskiemu, rodzicom za pomoc                w przygotowaniu dzieci, Radzie Roddziców za pomoc finansową w ufundowaniu nagród.

• Pierwsza pomoc w przedszkolu

• 22 maja w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia przeprowadziła pani Ewelina Franielczyk oraz Filip Witkowski  – ratownicy z Grupy  Ratownictwa PCK Koszlin.

Pani Ewelina opowiedziała przedszkolakom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia. Utrwaliły podstawowe numery alarmowe oraz jak wezwać pomoc przez telefon.

Duże wrażenie na dzieciach zrobił „fantom”, na którym dzieci uczyły się podstaw reanimacji. Przedszkolaki miały możliwość zapoznania się z wyposażeniem karetki oraz sprzętem medycznym ratującym życie.

Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych          z podstawowymi czynnościami ratowniczymi.

• Święto Rodziny w Przedszkolu i Żłobku

Zapraszamy.

• Dzień otwarty w przedszkolu

• Dnia 10.05.2023r. zapraszamy nowo przyjęte dzieci na dzień otwarty w Gminnym Przedszkolu "Dębowa Chatka" w Tychowie od godz. 15.00 do godz. 16.30.  Serdecznie zapraszamy.

• Życzenia dla Strażaków

• Wszystkim dzielnym strażakom przedszkolaki przesyłają podziękowania za ich ciężką i ofiarną pracę oraz życzą bezpiecznej służby, szczęśliwych powrotów z akcji, zdrowia i radości oraz wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym.