Propozycje dla dzieci młodszych - wtorek
Domy i domki.
Zabawa plastyczna Dorysuj brakujące elementy. Rysunek domu: prostokątny kształt domu, trójkątny dach, po bokach dwa okna z brakującymi elementami. Dzieci kończą rysować zgodnie z poleceniami N. − Pomiędzy oknami dorysujcie drzwi. − Na dachu dorysujcie komin. − Obok domu dorysujcie drzewa. − Nad domem – słońce. Pokoloruj obrazek
„Przedszkolaki" wykonały prace plastyczne na temat „Biało-czerwona” – mój rysunek z flagą Polski”.
Zapraszamy do galegii zdjęć.
38
Dzień Strażaka
Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Strażaka. Niech Święty Florian ma Was w swojej opiece.
Przypomnijmy dzieciom o obchodzonym dziś Dniu Strażaka, a przy okazji utrwalimy numery alarmowe.- bajka
Oraz kilka zdjęć o pracy Strażaka.
18Piosenka STRAŻACY BOHATERZY
Numery alarmowe
Zabawa w podskokach
Propozycja dla starszaków -poniedziałek
Mieszkamy w Europie
Karta pracy, cz. 4, s. 34–35.
Oglądanie mapy Europy. Słuchanie nazw państw europejskich – sąsiadów Polski. (Szarym kolorem zaznaczone zostały kontynenty Azji i Afryki) Kolorowanie flagi Polski. Określanie, w którą stronę są zwrócone. Oglądanie obrazków flag. Nazywanie samodzielnie lub z pomocą Rodzica. państw UE, do których one należą. Kolorowanie rysunków flag według wzoru. Oglądanie obrazków innych flag.
Propozycje dla 4-latków
MOJA MIEJSCOWOŚĆ, MÓJ REGION
POZNAJEMY NASZĄ MIEJSCOWOŚĆ
Oglądanie zdjęć, folderów, map ze swojej miejscowości ( regionu) . Dzieci poznają ciekawe i charakterystyczne miejsca w ich miejscowości. Prowadzą swobodne rozmowy. Możemy wykorzystać informacje ze stron internetowych .
Propozycje dla maluchów- poniedziałek
Moja miejscowość mój region.
Jesteśmy uprzejmi wobec innych
Ćwiczenia słuchowe Co słychać wokół nas? Rodzic prosi, aby dziecko przez chwilę było bardzo cicho i uważnie słuchały odgłosów wokół. Jeśli ich nie ma (lub są niewyraźne), Rodzic może sam je stworzyć (np. postukać w podłogę). Następnie dziecko opowiada, co słyszały.
NIEPODLEGŁA #MOJAFLAGA - WYWIEŚ FLAGĘ!
27 kwietnia 2020
Biuro Programu „Niepodległa” już po raz kolejny zaprasza do akcji #mojaflaga organizowanej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jej ambasadorami akcji są wszyscy, którzy wywieszają biało-czerwoną podczas świąt państwowych i w ważnych momentach życia. Zachęcamy do sfotografowania swojej flagi i podzielania się zdjęciem w mediach społecznościowych z oznaczeniem #mojaflaga.
„BIAŁO-CZERWONA” – MÓJ RYSUNEK Z FLAGĄ POLSKI.!
02 maja- Święto Flagi – jest, to bardzo ważny dzień dla każdego Polaka, dlatego chciałyśmy zaproponować Wam wykonanie pracy.
Zapraszamy wszystkie dzieci do wykonania pracy plastycznej „Biało-czerwona” – mój rysunek z flagą Polski” Celem jest promocja Święta Flagi, utrwalanie wizerunku flagi narodowej, popularyzacja wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Pamiętać należy, aby jednym z elementów pracy była polska flaga.
PROPOZYCJE ZABAW DLA DZIECI OBJĘTYCH ZAJĘCIAMI KOREKCYJNO – KOMPENSACYJNYMI W PRZEDSZKOLU
1. Zabawa ruchowa z wykorzystaniem wierszyka - to świetny pomysł na przyjemnie spędzony czas z dzieckiem. Pokazujemy dzieciom, że gimnastyka może być świetną zabawą, ćwiczymy pamięć, myślenie oraz koordynację wzrokową-ruchową. Dzieci poznają części ciała i zaczynają lepiej orientować się w schemacie swojego ciała. Wspieramy także rozwój mowy.
Propozycje dla starszaków czwartek
MAJOWE ŚWIĘTA
- 1 maja - Święto Pracy
- 2 maja - Dzień Flagi
- 3 maja – Święto Konstytucji 3 Maja
Słuchanie opowiadania Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby Dzień Flagi.
Książka (s. 70–71) .
W przedszkolu gruchnęła wieść, że zbliża się Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i wszystkie przedszkolaki będą malować chorągiewki.
Propozycje dla 4 latków - czwartek
POZNAJEMY WARSZAWĘ
Przywitanie i rozgrzewka https://www.youtube.com/watch?v=l78D-0TKWBM
Ulica w dużym mieście – ćwiczenie słuchu fonematycznego. Obrazek przedstawiający ulicę w dużym mieście. R. pokazuje dzieciom zdjęcie i nazywa jego wybrane elementy, np.: ulica, samochód, przystanek itp. Dzieci wskazują je na zdjęciu i powtarzają głośno ich nazwy. Dzielą je rytmicznie (na sylaby u-li-ca ).
Propozycje na czwartek - 3 latki
Kolory flagi
Zabawy stolikowe – Segregowanie. Spinacze do bielizny: białe i czerwone, talerze papierowe. Dzieci, wykonują zadania ćwiczące sprawność i precyzję dłoni: przypinają do krawędzi talerzyka, naprzemiennie, spinacze do bielizny w kolorach białym i czerwonym.
Zabawa dydaktyczna Dzień Flagi. Flaga Polski, obrazki przedstawiające flagi państw, w tym Polski. Rodzic demonstruje dzieciom flagę Polski i mówi o symbolice barw narodowych, o tradycji wywieszania flagi z okazji świąt państwowych i że 2 maja jest Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Rodzic pyta, gdzie dzieci widziały flagę Polski. (Np. podczas dekoracji medalami sportowców polskich). Dzieci rozpoznają flagę Polski wśród kilku różnych obrazków flag.
Propozycje zabaw i ćwiczeń dla dzieci objętych zajęciami rewalidacyjnymi w przedszkolu
Do dzisiejszych zabaw i ćwiczeń potrzebne będą różne owoce.
Na rozpoczęcie proponuję zabawę naśladowczą z piosenką:
Dziecko ogląda film z piosenką i naśladuje ruchy skrzata – pokazuje to co skrzat.
PIOSENKA - POĆWICZ TAK, JAK JA!:
https://www.youtube.com/watch?v=oznZw9Ckvt4&list=PL4WqPRLv2z7S-B8BMEQKHr28_CzyBecoY&index=3
Motylki - praca zdalna
Motylki w trudnych warunkach spisują się na medal. A oto zdjęcia z ich pracy, pozdrawiam serdecznie.
33
Propozycje dla starszaków - środa
WARSZAWSKA SYRENKA
Wyjaśnienie pojęcia Warszawa – stolica Polski
Zwrócenie uwagi dziecka na najważniejsze urzędy państwowe znajdujące się w stolicy i ich role dla całego kraju: Sejm, Pałac Prezydencki, Urząd Rady Ministrów, Ministerstwo Edukacji Narodowej.- zdjęcia
Syrenka warszawska - puzzle online
Propozycje dla maluchów - środa
Warszawa- nasza stolica.
ZABAWA RUCHOWA – ILUSTROWANIE CZYNNOŚCI RUCHEM.
Rodzic mówi jak można spędzać wolny czas, np. jeździć na rowerze, pływać łódką. Dzieci demonstrują ruch, np.:
jazda na rowerze – w leżeniu na plecach wykonują rowerek,
pływanie łódką – w siadzie skrzyżnym pochylają rytmicznie tułów i wiosłują rękami, pływanie w jeziorze lub morzu – w leżeniu na brzuchu, zagarnianie wody szerokimi ruchami ramion itp.
Propozycje dla 4-latków
Z BIEGIEM WISŁY
Odtwarzanie rytmów.
R. klaszcze w dłonie, np. dwa razy wolno, trzy razy szybko. W tym tempie wypowiada słowa: Polska to nasz kraj. Następnie je powtarza, jednocześnie klaszcząc w dłonie. Dzieci biorą z pojemnika po jednym klocku. Wypowiadają te same słowa, w takim samym tempie, jednocześnie uderzając klockiem o podłogę. R. zmienia rytm wypowiadanych słów, a dzieci go naśladują.
Propozycje dla starszaków - wtorek
Stolica, Wisła, syrenka
Myślę, że pamiętacie wierszyk Władysław Bełza ,,Katechmizm polskiego dziecka”.
Kto ty jesteś?
Polak mały.
Jaki znak twój?
Orzeł biały.
Gdzie ty mieszkasz?
Między swemi.
W jakim kraju?
W polskiej ziemi.
Czym ta ziemia?
Mą ojczyzną.
Czym zdobyta?
Krwią i blizną.
Czy ją kochasz?
Propozycja dla 4-latków wtorek
GODŁO POLSKI
Układanie wzorów z biało – czerwonych prostokątów.
Niebieska lub zielona kartka oraz kilka białych i czerwonych prostokątów.
R. układa na swojej kartce wzór z białych i z czerwonych prostokątów . Dzieci go oglądają i układają taki sam wzór na swoich kartkach.
Pokazujemy dziecku zdjęcia przedstawiające polskie godło .
Propozycje dla dzieci młodszych - wtorek
Biało-czerwona flagaOglądanie książek i albumów o miastach oraz o symbolach Polski. Książki i albumy o miastach i o symbolach Polski. Rodzic prezentuje dzieciom książki i albumy, czyta fragmenty tekstu, dzieci opisują obrazki. Rodzic zapoznaje dzieci z symbolami narodowymi.
Ćwiczenia spostrzegawczości Segregujemy zakrętki. Zakrętki plastikowe w różnych kolorach, pudełko, szarfy lub pojemniczki. Rodzic kładzie przed dziećmi pudełko z zakrętkami, a dzieci segregują zakrętki według kolorów, wkładając je do szarf lub pojemniczków. Nazywają kolory, szacują, jakiego koloru zakrętek jest więcej, a jakiego koloru – mniej.
Logowanie
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych