Propozycje dla starszaków - czwartek
NAJPIĘKNIEJSZE MIEJSCE ŚWIATA
Herb naszej miejscowości – wydzieranka z papieru kolorowego.
Oglądanie herbu Tychowa.
Wyjaśnianie znaczenia herbu. Zwrócenie uwagi dziecka na to z jakich elementów składa się herb. Wyjaśnienie, co one oznaczają. Dziecko wodzi palcem po rysunku herbu w prawą i w lewą stronę.
Propozycje na czwartek - 4 latki
NA WSI I W MIEŚCIE
Proszę zaśpiewajcie piosenkę „ Tutaj mieszkam ”.
Wycinanie obrazków z gazet i czasopism. Dzieci przeglądają zgromadzone przez R. gazety i czasopisma. Zwracają uwagę na zdjęcia. Dowiadują się, co jest na nich przedstawione (np. instytucje użyteczności publicznej, miejsca i osoby). Swobodnie wypowiadają się na temat zdjęć. Następnie wycinają zdjęcia przedstawiające miasto i wieś. Grupują i wkładają do kopert.
Propozycje dla dzieci młodszych - czwartek
Moje najbliższe otoczenie.
Burza mózgów: W mojej miejscowości. Rodzic prosi, aby dziecko/dzieci dokończyły zdanie: W mojej miejscowości... Jeśli jest to za trudne, można zdanie rozwinąć, np. W mojej miejscowości lubię/nie lubię...
Układanie puzzli przedstawiających dane miasto/daną wieś. Obrazek przedstawiający miasto/wieś, w którym/w której mieszkają dzieci (pocięty na 3–4 części oraz w całości na wzór). Dzieci, patrząc na wzór, próbują ułożyć widok miasta/wsi, w którym/w której mieszkają.
Żłobek, przedszkole gminne i oddziały przedszkolne w Gminie Tychowo nie zostaną otwarte 6 maja 2020 r.
Żłobek, przedszkole gminne i oddziały przedszkolne w Gminie Tychowo
nie zostaną otwarte 6 maja 2020 r.UZASADNIENIE:
Placówki, o których mowa powyżej są szczególną formą opieki nad najmłodszymi dziećmi w systemie wychowania i oświaty. Utrzymanie wśród tak małych dzieci narzuconych przez GIS i MZ reżimów sanitarnych w postaci ograniczenia kontaktu bezpośredniego z dziećmi jest niemożliwe. Zorganizowanie w warunkach trwającej epidemii odpowiedniej, bezpiecznej formy wydawania i spożywania posiłków, a także właściwej formy zabawy, spacerów i leżakowania oraz dowozu dzieci do i z placówek jest prawie niemożliwe.
Propozycje zabaw i ćwiczeń dla dzieci objętych zajęciami rewalidacyjnymi w przedszkolu
1. Zabawa relaksacyjna przy muzyce.
Siadamy z dzieckiem na dywanie. Dziecko opiera się o nas, my je obejmujemy, przytulamy i włączamy cicho muzykę. Wsłuchujemy się w dźwięki i odgłosy. W trakcie słuchania możemy się np. lekko kołysać, głaskać dziecko.
Propozycje dla starszaków - środa
Miejsca, które znam.
Karta pracy, cz. 4, s. 21.
Dziecko rysuje po śladach. Określa, który rysunek kojarzy się z bliskim otoczeniem.
Rozmowa na temat miejsc w swojej miejscowości, które należy odwiedzić.
Pocięte zdjęcia/widokówki przedstawiające charakterystyczne punkty w miejscowości dziecka – w Tychowie. (jeśli nie mamy widokówek możemy je wydrukować i pociąć lub wykorzystać zdjęcia przedstawiające Tychowo zamieszczone wczoraj). Układanie pociętych zdjęć/widokówek przedstawiających charakterystyczne punkty w miejscowości, określanie, co przedstawiają. Dziecko opowiada o innych miejscach, które zna, odwiedza z rodzicami. Dziecko wypowiadają się na temat swojego miejsca zamieszkania.
Propozycje dla maluchów - środa
Najpiękniejszy dom.
Zabawa orientacyjno-porządkowa "Duży dom-mały dom"
Dziecko porusza się na palcach w różnych kierunkach w tempie podanym przez rodzica.
Na hasło: mały dom-dz. kuca i układa ręce nad głową w kształcie daszku.
Na hasło: duży dom- dz. staje na palcach i macha rękami uniesionymi w górze.
Propozycja na środę - 4 latki
BUDYNKI W MOJEJ MIEJSCOWOŚCI
Zabawa paluszkowa- „ Myszka”.
Mała myszka norkę sprzątała
Wyrzuciła złamany stołeczek
Wyrzuciła pęknięty kubeczek
Wyrzuciła zniszczony stoliczek
I czapkę bo była za mała
Szast prast i już posprzątała.Oglądanie książek w kąciku . Wyszukujemy spośród nich takie, w których możemy obejrzeć budynki. Swobodne rozmowy na temat różnorodności domów. Rodzic zwraca uwagę dzieci na różnorodność zabudowy. Wymienia rodzaje domów, np.: domy drewniane, domy murowane jednorodzinne, bloki, wieżowce.
"Wszystko będzie dobrze"
W związku z trudną sytuacją, która nas wszystkich dotknęła, panie z obsługi Gminnego przedszkola "Dębowa Chatka" przygotowały piękne emotikony, które ozdobiły ogrodzenie naszego przedszkola.
Akcja ma na celu dodać nam wszystkim otuchy, wywołać uśmiech na twarzach oraz dać nadzieję, że epidemia koronawirusa wkrótce się zakończy, a nasze życie wróci do normalności. Dziękujemy za trud włożony w ich pracę.
Propozycja dla starszaków- wtorek
MOJA MIEJSCOWOŚĆ, MÓJ REGION
Małe miasteczko
Oglądanie obrazków, widokówek, zdjęć (zamieszczone poniżej), folderów przedstawiających miejscowość, w której mieszkają dzieci. Zdjęcia, obrazki, albumy itp., przedstawiające miejscowość, w której dzieci mieszkają. Dzieci rozpoznają miejsca. Następnie pod kierunkiem Rodzica prowadzą swobodne rozmowy na temat miejsc, w których mieszkają, adresów zamieszkania i adresu przedszkola. Dzieci dzielą nazwy miejscowości na sylaby, różnicując pierwsze i ostatnie głoski. Wypowiadają nazwy miejscowości z różnym natężeniem głosu, intonacją i w różnym tempie. Dzieci układają zdania z nazwą miejscowości, w której mieszkają. Śpiewają je na wymyślone przez siebie melodie.
Propozycje dla 4 latków- wtorek
POZNAJEMY GÓRY
Ćwiczenie analizy i syntezy wzrokowej – Widok na góry. Zdjęcia/pocztówki przedstawiające górskie krajobrazy. Dzieci oglądają zdjęcia przedstawiające górskie krajobrazy. Wypowiadają się na ich temat i wymieniają charakterystyczne elementy krajobrazu górskiego. R. uzupełnia ich wypowiedzi. Następnie rozkłada przed dziećmi widokówki przedstawiające krajobraz górski (pocięte na 2 lub 4 części). Dzieci składają je w całość.
Propozycje dla dzieci młodszych - wtorek
Domy i domki.
Zabawa plastyczna Dorysuj brakujące elementy. Rysunek domu: prostokątny kształt domu, trójkątny dach, po bokach dwa okna z brakującymi elementami. Dzieci kończą rysować zgodnie z poleceniami N. − Pomiędzy oknami dorysujcie drzwi. − Na dachu dorysujcie komin. − Obok domu dorysujcie drzewa. − Nad domem – słońce. Pokoloruj obrazek
„Przedszkolaki" wykonały prace plastyczne na temat „Biało-czerwona” – mój rysunek z flagą Polski”.
Zapraszamy do galegii zdjęć.
38
Dzień Strażaka
Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Strażaka. Niech Święty Florian ma Was w swojej opiece.
Przypomnijmy dzieciom o obchodzonym dziś Dniu Strażaka, a przy okazji utrwalimy numery alarmowe.- bajka
Oraz kilka zdjęć o pracy Strażaka.
18Piosenka STRAŻACY BOHATERZY
Numery alarmowe
Zabawa w podskokach
Propozycja dla starszaków -poniedziałek
Mieszkamy w Europie
Karta pracy, cz. 4, s. 34–35.
Oglądanie mapy Europy. Słuchanie nazw państw europejskich – sąsiadów Polski. (Szarym kolorem zaznaczone zostały kontynenty Azji i Afryki) Kolorowanie flagi Polski. Określanie, w którą stronę są zwrócone. Oglądanie obrazków flag. Nazywanie samodzielnie lub z pomocą Rodzica. państw UE, do których one należą. Kolorowanie rysunków flag według wzoru. Oglądanie obrazków innych flag.
Propozycje dla 4-latków
MOJA MIEJSCOWOŚĆ, MÓJ REGION
POZNAJEMY NASZĄ MIEJSCOWOŚĆ
Oglądanie zdjęć, folderów, map ze swojej miejscowości ( regionu) . Dzieci poznają ciekawe i charakterystyczne miejsca w ich miejscowości. Prowadzą swobodne rozmowy. Możemy wykorzystać informacje ze stron internetowych .
Propozycje dla maluchów- poniedziałek
Moja miejscowość mój region.
Jesteśmy uprzejmi wobec innych
Ćwiczenia słuchowe Co słychać wokół nas? Rodzic prosi, aby dziecko przez chwilę było bardzo cicho i uważnie słuchały odgłosów wokół. Jeśli ich nie ma (lub są niewyraźne), Rodzic może sam je stworzyć (np. postukać w podłogę). Następnie dziecko opowiada, co słyszały.
NIEPODLEGŁA #MOJAFLAGA - WYWIEŚ FLAGĘ!
27 kwietnia 2020
Biuro Programu „Niepodległa” już po raz kolejny zaprasza do akcji #mojaflaga organizowanej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jej ambasadorami akcji są wszyscy, którzy wywieszają biało-czerwoną podczas świąt państwowych i w ważnych momentach życia. Zachęcamy do sfotografowania swojej flagi i podzielania się zdjęciem w mediach społecznościowych z oznaczeniem #mojaflaga.
„BIAŁO-CZERWONA” – MÓJ RYSUNEK Z FLAGĄ POLSKI.!
02 maja- Święto Flagi – jest, to bardzo ważny dzień dla każdego Polaka, dlatego chciałyśmy zaproponować Wam wykonanie pracy.
Zapraszamy wszystkie dzieci do wykonania pracy plastycznej „Biało-czerwona” – mój rysunek z flagą Polski” Celem jest promocja Święta Flagi, utrwalanie wizerunku flagi narodowej, popularyzacja wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Pamiętać należy, aby jednym z elementów pracy była polska flaga.
Logowanie
Godziny dzwonków
Poniedziałek 28.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych