Propozycje zabaw dla dzieci starszych - czwartek
Gipsowe pisanki
Rytmiczna układanka
Układamy ciąg rytmiczny z kolorowych (papierowych) pisanek – dziecko po dostrzeżeniu rytmu kontynuuje go np. pisanka czerwona, zielona, niebieska, czerwona ….a dziecko układa dalej
Zabawa ruchowa z elementem turlania " Rozsypane pisanki"- Dzieci są pisankami, delikatnie turlają się po podłodze w różnych kierunkach, zwracając uwagę na zasady bezpieczeństwa.
Propozycje zabaw i ćwiczeń dla dzieci objętych zajęciami rewalidacyjnymi w przedszkolu
Ćwiczenia naprzemienne integrujące obie półkule mózgu.
Witają się (dotykają) ze sobą części ciała po przeciwnej stronie: lewa ręka z prawą ręką, lewy łokieć z prawym kolanem, prawa ręka z lewym uchem, prawa ręka z lewą stopą.
Ćwiczenia ogólnorozwojowe z wykorzystaniem Metody Ruchu Rozwijającego
Propozycje zadań na środę dla starszaków
KOSZYCZEK DOBRYCH ŻYCZEŃ
Zabawa logopedyczna
Dziecko wybiera ilustrację, a rodzic czyta polecenie i ćwiczymy :) (załącznik ze zdjęciem)
Zabawa Ciepło, zimno, pod hasłem Szukamy jajka (jajko ugotowane na twardo lub plastikowa czy drewniana pisanka).
Chowamy jajko, a kiedy dziecko je szuka my naprowadzamy słowami: ciepło, zimno, gorąco, najcieplej, najzimniej itd.
Propozycja dla dzieci młodszych -środa
Stół wielkanocny
Stół wielkanocny nakrywamy przeważnie białym obrusem , dekorujemy bukszpanem. Obok świątecznej zastawy mogą znaleźć się okolicznościowe dekoracje takie jak: baranek wielkanocny ( symbol ofiary Chrystusa), rzeżucha lub młode pędy owsa . Na stole nie może też zabraknąć „święconki”.Tradycja nam nakazuje, by znalazły się na nich określone potrawy: biała kiełbasa, szynka wędzona czy żurek oraz baby wielkanocne .
SERCE DLA MEDYKA
Kochani! Na nadchodzący tydzień nowa propozycja wspólnej aktywności, wyjątkowej, bo płynącej prosto z serca. Zaproponujcie najmłodszym wspólną edukacyjną akcję, która polega na narysowaniu, namalowaniu czy stworzeniu kartki/rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla służby medycznej. Niech to będzie podziękowanie za ich trudną pracę i znak, że doceniamy i jesteśmy im wdzięczni. Kochani, to jest ten czas ….mamy najlepszy czas i okres na to, by nie tylko przybliżyć ten temat naszym dzieciom, ale żeby wykształcić w nich szacunek dla tych zawodów i refleksję nad swoim zdrowiem i trybem życia. Szczegóły na załączonym plakacie, który oczywiście jest do Waszej dyspozycji.
Propozycja dla dzieci młodszych - wtorek
Zapoznanie z tradycją malowania pisanek . Kolorowanie pisanek jest ulubionym zajęciem nie tylko dzieci, ale też dorosłych. Pisanka symbolizuje wiosnę, przebudzenie do życia, zwycięstwo światła nad ciemnością.
Zagadka
Co to jest? To w nim lezą na serwetce jajka malowane, a po środku, obok chlebka spoczywa baranek.
Propozycje dla starszaków - wtorek
Wielkanoc
Dlaczego wiosenne Święta Wielkanocne nazywają się Wielką Nocą? Wielkanocne Święta nazywamy Wielką Nocą na pamiątkę najwspanialszej Nocy, w czasie której Pan Jezus wstał z grobu, chociaż był przywalony kamieniem. Wielka Noc - to inaczej Noc Niezwykła, Najsławniejsza, Jedyna, ta, o jakiej stale się pamięta, zawsze się z nią cieszymy, z radości uśmiechamy się do baranka i malujemy wesołe jajka.
Propozycje dla dzieci młodszych
Tradycje świąt wielkanocnych
Zabawa na powitanie. Rodzic mówi rymowankę a dziecko wykonuje odpowiednie ruchy.
Teraz wszyscy się witamy machają ręką do siebie,
i gorąco pozdrawiamy. przesyłają sobie buziaki,
Już zajęcia zacząć czas, wykonują duże koło rękami,
więc podskoczmy razem raz. podskakują raz
Propozycja na poniedziałek - starszaki
Przygotowania do Świąt Wielkanocnych
Wyciszanka: Czas na teatrzyk, pora na skupienie, Zaraz na tej scenie wystąpią cienie. Wytęż więc wzrok, wyostrz swój słuch, byś jak najwięcej zapamiętać mógł. Wyprostuj plecy, usiądź wygodnie, Tak byś w teatrze poczuł się swobodnie. Dotknij swej głowy, Pomasuj uszy, Na usta swoje połóż paluszek…(K. Małek)
Aktualności
Potwierdzenie woli przyjęcia do przedszkola i żłobka zdalne - PROSZĘ POZOSTAĆ W DOMACH
Szanowni Rodzice i Opiekunowie Prawni , w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego oraz ograniczeniami w przemieszczaniu się PROSZENI SĄ PAŃSTWO O POZOSTANIE W DOMACH .
Ogłaszamy wyniki zakwalifikowanych dzieci do przedszkola i żłobka. Rozp.MEN z dnia 25 marca 2020r.Poz.530 § 11b. listy dzieci mogą być publikowane na stronie internetowej przedszkola.
Propozycje dla dzieci młodszych - piątek
Przygotowania do świąt - PALMA WIELKANOCNA
Zagadka o palmie .
Rodzi zadaje pytanie : Co to jest?
Mogą być małe, mogą być wysokie.Są barwne, kolorowe zrobione z żywych gałązek wierzby, bukszpanu, barwinka, bazi lub
z suszonych roślin i kwiatów, kolorowej bibułki.
Niesiemy je do kościoła na tydzień przed Wielkanocą by je poświęcić? (palmy)
Propozycje zabaw dla dzieci starszych - piątek
Palma wielkanocna
Tradycją naszego przedszkola było robienie wraz z dziećmi palm wielkanocnych, które trafiały na organizowany co roku kiermasz świąteczny. Dlatego proponujemy na dziś zabawy związane właśnie z palmami, aby dzieci poznały polskie tradycje ludowe związane z obchodami Niedzieli Palmowej.
PROPOZYCJE ZABAW DLA DZIECI OBJĘTYCH ZAJĘCIAMI KOREKCYJNO – KOMPENSACYJNYMI W PRZEDSZKOLU
1. „Powitanie części ciała” – ruchy naprzemienne
Cel: ćwiczenie koordynacji wzrokowo – ruchowej
Witają się ze sobą części ciała po przeciwnej stronie: lewa ręka z prawą ręką, lewy łokieć z prawym kolanem, prawa ręka z lewym uchem, prawa ręka z lewą stopą.
2. Zabawa z pokazywaniem „Paluszek”
Cel: kształtowanie świadomości swojego ciała, ćwiczenie koordynacji słuchowo – ruchowej
Rodzic recytuje wiersz, dziecko pokazuje na sobie części ciała wymienione w wierszu.
Propozycje dla starszaków- czwartek
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
2 kwietnia został uznany przez państwa członkowskie Organizacji Narodów Zjednoczonych jako Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dzień Autyzmu obchodzony jest od 2008 roku i ma za zadanie uwrażliwiać społeczeństwo na problematykę autyzmu i niepełnosprawności. Zachęcamy Państwa, aby dziś właśnie zwrócić uwagę dzieci na ten temat poprzez zaproponowane zabawy.
Propozycje dla grup młodszych - czwartek
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu „Pokaż mi swój świat”
2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest po raz kolejny Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Charakterystycznym motywem obchodów tego dnia jest kolor niebieski.
Dlaczego niebieski kolor?
Kolor niebieski to kolor nadziei – nadziei na lepsze życie dla osób z autyzmem i ich rodzin. Barwa ta jest uznawana jako jedna z najgłębszych, rozpływających się w nieskończoność horyzontu. Jako najczystszy a zarazem najzimniejszy kolor, staje się najbardziej odrealniony ze wszystkich innych – stąd jej skojarzenie z autyzmem.
Propozycje zabaw i ćwiczeń dla dzieci objętych zajęciami rewalidacyjnymi w przedszkolu
Zabawy rozwijające integrację sensoryczną
Turlanie
Turlanie dziecka w różnych kierunkach po dywanie.
Przepychanie i pchanie
Na przykład przesuwanie pufy czy kartonu z zabawkami. Potrzeba zaspokojenia tzw. czucia głębokiego.
Rzucanie do celu.
Rzuty np. skarpetkami do kosza, zabawkami do kosza na zabawki
Propozycje dla starszaków
Zgaduj-zgadula, Ile ptaszków mam?" Zagraj z dzieckiem w prostą grę. Pozwól dziecku trzymać w dłoniach od 2 do 10 przedmiotów i potrząsać nimi (monety, guziki lub inne małe przedmioty, które przy potrząsaniu powodują hałas). Potrząsając nimi dziecko powie: „Zgadnij, ile ptaszków mam!” Trzeba zgadnąć, iloma przedmiotami dziecko potrząsa (sądząc po odgłosie). Następnie ty potrząsaj przedmiotami, a dziecko niech zgaduje. Po każdej zgadywance sprawdź, ile było przedmiotów licząc je.
Propozycje dla dzieci młodszych
WITAMY PTAKI
Jaki to ptak : https://www.youtube.com/watch?v=Wy3ZcEOhlfo
O czym mówią ptaki – zachęcam do wysłuchania opowiadania B. Szelągowskiej „ Ptasia narada ” - dzieci rozwijają umiejętność słuchania oraz poznają ptaki przylatujące na wiosnę. Oto link do opowiadania : https://www.youtube.com/watch?v=Azr2pqqxGro
Logowanie
Godziny dzwonków
Wtorek 29.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych