• Święta majowe w przedszkolu

• Miesiąc maj obfituje w święta narodowe, jest więc okazją do rozmowy o patriotyzmie, o znaczeniu Ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych.

W Gminnym Przedszkolu "Debowa Chatka" przez cały tydzień rozbudzaliśmy zainteresowanie dzieci historią naszego kraju. Maluchy poznawały nasze symbole narodowe, flagę i godło, wysłuchały także, w ciszy                  i z odpowiednią powagą hymn narodowego - Mazurka Dąbrowskiego, a na zajęciach plastycznych wykonały flagi. Poznawały najważniejsze miasta Polski – Warszawę, Kraków i legendy związane z tymi miastami. Znają już legendę o „Warszawskiej Syrence”, „Smoku Wawelskim”.

Wzbudzenie u dzieci zainteresowania historią od najmłodszych lat jest niezbędne dla zrozumienia teraźniejszości i przeszłości naszej Ojczyzny. Wzbogacanie w tym zakresie wiedzy u dzieci kształtuje ich poczucie przynależności społecznej oraz postawy patriotycznej.

• #SprzątamyDlaPolski

• 22.04.2022r. dzieci z Gminnego Przedszkola ,,Dębowa Chatka" obchodziły ,,Dzień Ziemi," i z tej okazji przyłączyliśmy się do akcji ,,SPRZĄTAMY DLA POLSKI,, . Aby uczcić święto naszej Ziemi zorganizowaliśmy dla naszych pociech zajęcia dydaktyczne, które miały na celu uświadomienie i przybliżenie znaczenia ekologii w naszym codziennym życiu. Poprzez te zajęcia chcieliśmy zachęcić dzieci do dbania o naszą planetę poprzez sprzątanie i segregację śmieci. Dzieci podczas zajęć wykazały się dużą świadomością na temat dbania o nasze środowisko. Przedszkolaki wraz z nauczycielami i opiekunami poszły na spacer z ekologicznymi zielonymi listkami  i opaskami aby poszerzać w środowisku lokalnym świadomość istoty dbania o przygodę. Po spacerze dzieci sprzątały teren w okolicy placówki. Prace porządkowe zakończyły się wspólną zabawą na placu zabaw w przedszkolu. M. Łopińska-Kubiczek

• Ekologiczny konkurs recytatorski

• W dniu 21 kwietnia, w naszym przedszkolu odbył się "Ekologiczny konkurs recytatorski" dla dzieci z grup młodszych. Dzieci wraz z rodzicami przygotowały wiersze o tematyce przyrodniczej i ekologicznej. Celem konkursu było kształtowanie postaw proekologicznych oraz uwrażliwianie dzieci na piękno przyrody.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za piekne prezenty dla uczestnikow konkursu.

Nagrody zdobyli :

Występy oceniło konkursowe jury w składzie: Agnieszka Tomczyk- Kierownik Biblioteki Publicznej w Tychowie oraz Maria Gołuchowska - nauczyciel przedszkola które przyznało następujące nagrody:

I miejsce - Malwinka Goździk (Żabki)

I miejsce - Marcel Żuk (Żabki)

II miejsce - Pola Jankowska (Krasnoludki)

II miejsce - Norbert Dąbrowski (Żabki)

III miejsce - Lenka Wacławek (Krasnoludki)

III miejsce - Borys Zając (Żabki)

Wyróżnienia:

Julian Górniak (Jagódki)

Martynka Podstawka (Żabki)

Aleksander Pączkowski (Żabki)

Jowitka Janus (Krasnoludki)

Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom za zaangażowanie!!!!

• Kino sferyczne w przedszkolu

• Dnia 11.04. w naszym przedszkolu gościło mobilne kino sferyczne. Dzieci miały niepowtarzalną okazję obejrzeć film wewnątrz kopuły w technice 3D. Za pomocą systemu sferycznej projekcji w środku kopuły tworzy się niesamowity obraz –  sferyczny 360° obszar panoramiczny, którego nie ma żadne inne współczesne kino. Jest to na dzień dzisiejszy najefektywniej działająca wirtualnie uwiarygodniona rzeczywistość.Dzieci mogły wygodnie się położyć lub usiąść podczas seansu. Każda z grup oglądała film edukacyjny "Zaczarowana rafa". Było to niezwykłe przeżycie dla dzieci.

• Konkurs Wielkanocny - wyniki

• Protokół z konkursu "Wielkanocne cudeńka"

I miejsce - Szymon Mazur "Zając z taczką".

II miejsce - Marcel Białoch "Zając ze słomy"

III miejsce - Jan i Grzegorz Bartoszewicz "Koszyczki szydełkowe".

WYRÓŻNIENIENIE - Nikodem Berent "Pszczoła z jajkiem"

- Łucja Sylwanowicz " Jajko zdobione weł"

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• Na zdjęciu dominuje kolor niebieski. Niebieskie dłonie będące symbolem pomocy, globus w kolorze niebieskim świadczący o skali zjawiska, dwa złączone ze sobą puzzle jako symbol autyzmu.

Corocznie, 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Jego głównym celem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, który jak uznało ONZ jest jednym z najpoważniejszych problemów zdrowotnych współczesnego świata.

2 kwietnia na całym świeci obchodzony był Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tym dniu dzieci w naszym przedszkolu zapoznały się  z pojęciem „autyzm”, charakterystycznymi cechami jakie występują u osób z tym zaburzeniem oraz rozbudzaliśmy tolerancję wobec rówieśników, którzy inaczej rozwijają się i dostrzegają świat. Charakterystycznym motywem obchodzonego dnia był kolor niebieski i logo niebieskiej żarówki. Dzieci próbowały sprostać sytuacjom w których zmysły są „zaburzone” i dostrzec jak odbierają świat i otaczającą rzeczywistość osoby z autyzmem. Na koniec wspólnie wykonaliśmy plakat zdobiony niebieskimi sercami.

• Pomoc dla kotów

• Przedszkolaki z naszego przedszkola miały okazję odwiedzić koty wolno żyjące. Opiekunem i inicjatorem tej  wspanialej akcji jest Pani Joanna Lesiak i Iwona Benedykczak. Dzieci przyniosły karmę dla kotow za ktrórą serdecznie dziękujemy rodzicom. Przedszkolaki dziękują za piękne naklejki i dyplomy.