• Udział w akcji "Szkoła Pamięta"

• ​​​Nasze przedszkole włączyło się w akcję „Szkoła pamięta” zaproponowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem akcji było zwrócenie uwagi przedszkolaków na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego miasta, regionu, społeczności. W ramach akcji nasza przedszkolaki  podjęły kilka działań: odwiedziły cmentarz i grób poległych za ojczyznę żołnierzy, byłych pracowników przedszkola oraz ważnych osob związanych z naszą miejscowością, dzieci wykonały prace plastyczne.

Biedronki

Jeżki

Muchomorki

• „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”

• Gminne Przedszkole "Dębowa Chatka" po raz kolejny wzięło udział w Kampanii Społecznej z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski pod hasłem „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”. Kampania miała na celu przybliżenie dzieciom funkcjonowania osób z problemami wzrokowymi. Przedszkolaki uczyły się o trudnościach osób niewidomych i słabowidzących. Zabawy z zasłoniętymi oczami pozwoliły uświadomić dzieciom jak to jest, gdy się nie widzi i jak ważna jest pomoc drugiej osoby.

• Dzień Drzewa

• Co roku 10 października obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa, który jest elementem edukacji ekologicznej. W naszym przedszkolu tego dnia odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew, dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Poznały także etapy wzrastania drzewa. Na koniec zajęć przedszkolaki złożyły uroczystą przysięgę ,,Przedszkolaki  zawsze będą dbać o wszystkie drzewa!

• Projekt "WzMOCnij Swoje Otoczenie"

• Gminne Przedszkole "Dębowa Chatka" w Tychowie realizuje projekt z grantu od Polskich Sieci Elektroenergetycznych "Wzmocnij swoje  otoczenie".

W ramach projektu zakupiliśmy Dywan interaktywny. Zajęcia  z magicznym dywanem łączą zajęcia ruchowe        z edukacją, rozwijają motorykę dużą , wykorzystując różnorodność ćwiczeń ruchowych. Zakupiono pomoce      do zajęć, liny, drabinki, zjeżdżalnie, okrągłą huśtawkę, pełzaki, wiosła, tunel, małe szczudła, worki do skakania, taśmę elastyczną, worki do ćwiczeń równowagi, zestaw do balansowania, duże kamienie.

Udział w projekcie i zdobycie grantu umożliwiły nam doposażyć nasze przedszkole w sprzęt który posłuży         do zajęć z dziećmi. Dziękujemy za wybranie naszego projektu.

• 30 września #sadziMy

• Nasze Przedszkole i Żłobek po raz kolejny przyłączyło się do akcji zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę i Pierwszą Damę Agatę Kornhauser-Dudę "# SadziMY". Przekazane sadzonki drzewek świerka przez pracownika Nadleśnictwa Tychowo zostały posadzone na terenie naszej placówki. Dzieci otrzymały pięknie zapakowane sadzonki , które zabrały do domu i posadziły z rodzicami. Dziękujemy Nadleśnictwu Tychowo za współpracę.

• Dzień Chłopaka w grupie Jeżyki.

• Dzień Chłopaka w grupie Jeżyki. Taniec robotów. Fotobudka. Test na wytrzymałość i uprzejmość oraz wiele innych atrakcji i zabaw czekało na chłopców z okazji ich święta. To była super zabawa.