• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w naszym przedszkolu

• Ważnym elementem wychowania przedszkolnego jest kształtowanie u dzieci świadomości ich własnych praw, uczenie poszanowania praw innych i radzenie sobie w sytuacjach naruszania własnych praw.

W związku z tym jak co roku, 21 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. We wszystkich grupach wiekowych zostały podjęte różnorodne działania. Przedszkolaki oglądały prezentację multimedialną pt. ,,Nasze prawa”,  poznały „Konwencję o Prawach Dziecka” i wypowiadały się na temat swoich praw. Przedszkolaki tańczyły przy piosence ,,Wszystkie dzieci nasze są”, odbijały umoczone w farbie dłonie na kartce z prawami dziecka, kolorowały obrazki przedstawiające dzieci różnych ras, uczestniczyły w zabawie ,,Wszyscy jesteśmy ważni pomimo różnic”, składały puzzle przedstawiające dzieci z różnych narodowości, wykonywały plakat na temat ,,Praw dziecka”.

Poprzez wyżej wspomniane działania przedszkolaki poznały przysługujące im prawa, a także obowiązki dorosłych wobec nich.

• Pasowanie na Przedszkolaka w grupie „ Słoneczka”

• 08 listopada w grupie maluchów odbyło się Pasowanie na przedszkolaka, ważna uroczystość dla dzieci, które po raz pierwszy w tym roku szkolnym zawitały do naszego przedszkola. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci w odświętnych strojach pięknie zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc, wierszyki,piosenki, zabawy ruchowe i tańce. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Po złożonej obietnicy, pani dyrektor Genowefa Kuczmera dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania, przypinkę z logo naszego przedszkola i mały upominek. Na uroczystość licznie przybyli rodzice oraz zaproszeni goście. Zastępca Burmistrza Pan J. Marcinkowski oraz dyr. Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Tychowie Pan A. Kozłowski złożyli dzieciom gratulacje i obdarowali słodkim upominkiem. Cała uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. “Słoneczka” spisały się na medal. Bardzo dziękuję rodzicom za pomoc w zorganizowaniu Uroczystości Pasowania.

Iwona Wiśniewska

• Dzień Postaci z Bajek

• Dnia 07.11 w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Postaci z bajek. Do przedszkola przybyły dzieci przebrane w piękne bajkowe stroje. W młodszych grupach przedszkolaki wspaniale się bawiły. W tym dniu zabawom, konkursom i tańcom nie było końca. Dzieci rozpoznawały bajki po przeczytanym fragmencie, rozpoznawały również bajkowe postaci i tytuły bajek po rekwizytach. Układały „bajkowe” puzzle. Utożsamiając się z bohaterami bajek, dzieci jakby uczestniczyły w ich przygodach, przeżywając smutki i radości. Na koniec dzieci wykonały prace plastyczne. Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka. Przeniesienie dzieci w świat bajek sprawiło przedszkolakom dużo radości.

• Święto Pieczonego Ziemniaka

• 28 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy  “Święto Pieczonego  Ziemniaka”. Z okazji tego święta poznaliśmy historię ziemniaka oraz jego znaczenie w codziennej diecie. Dzieci dzieliły się wiedzą na temat potraw z wykorzystaniem ziemniaków oraz rozważały ich walory smakowe i odżywcze. Ten dzień umiliły przedszkolakom różne gry i zabawy z udziałem tego warzywa. Były wyścigi i zawody z ziemniakami, układanie puzzli, wspólny śpiew i zabawy. Ogromną atrakcją dla dzieci było pozowanie do zdjęć z wesołym ziemniakiem.