• Jasełka w przedszkolu

• W dniu 21 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się Jasełka przygotowane przez Grupę "Jeżyki", pod kierunkiem wychowawczyni pani Katarzyny Wiśniewskiej z pomocą pani Grażyny Gałan (p. Moniki).

Jasełka wprowadziły wszystkich w przedświateczny nastrój. Dostarczyły bardzo wielu wzruszeń zarówno dzieciom, pracownikom przedszkola oraz zaproszonym gościom.

• Podziękowanie

• Serdeczne podziękowania dla Pana Marcina Kłopocińskiego z firmy Perfect Green za piękne choinki, które zdobią nasze sale przedszkolne i wprowadzają nas w nastrój świąteczny.

• Komunikat

• Zapraszamy do składania ofert na dostarczanie produktów żywnościowych dla Gminnego Przedszkola Dębowa Chatka w Tychowie oraz Żłobka w Tychowie  na 2023 rok. Oferty należy składać od 20.12.2022r do 29.12.2022r. Dokumenty do pobrania na stronie przedszkola w zakładce BIP - zamówienia publiczne.

• Spotkanie z Mikołajem

• Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Przedszkolaki już od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały Mikołaja, zadając ciągle te same pytania:  Czy dzisiaj przyjdzie św. Mikołaj? o której będzie Mikołaj?.

6 grudnia,  w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość - ,,prawdziwy” św. Mikołaj. Najpierw było słychać śpiew dzieci,  a potem donośne „hou, hou, hou” i pojawił się on – nasz ukochany św. Mikołaj!  Gość z Dalekiej Laponii wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków oraz zachwyt jego obecnością. Podczas spotkania Mikołaj pytał dzieci: czy były grzeczne, czy zjadają wszystkie posiłki? itp.  Przedszkolaki zaśpiewały Mikołajowi piosenkę, aby zasłużyć na prezent.

Na zakończenie Mikołaj obdarował wszystkie dzieci wspaniałymi prezentami. Odbierając prezenty przedszkolaki mogły usiąść na kolanach św. Mikołaja, przytulić się do niego. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia.

Wizyta wyjątkowego gościa wprowadziła wszystkich w radosny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

• Zbiór środków czystości dla hospicjum w Koszalinie oraz GOPS w Tychowie

• Zakończyliśmy akcję zbierania środków czystości i artykułów kosmetycznych dla Hospicjum im. Św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie oraz w akcji Czysty Aniołek. Zebrane dary zostaą przekazane do hospicjum oraz GOPS w Tychowie, do paczek załączone zostaną kartki wykonane przez dzieci i opiekunów. Serdecznie dziękujemy rodzicom, pracownikom przedszkola i żłobka za zaangażowanie się w tą akcję.

• ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

• W listopadową ciemną noc

swój los wywróżę sobie,

bo wróżby dziwną mają moc…

W naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z „Andrzejkami”. Temu wydarzeniu towarzyszyły konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszystko to odbywało się w rytm tańców i śpiewów. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania „bucików”, „losowania rekwizytów” i innych wróżb związanych z tym świętem. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym.Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

• Dyplom od Powiatowej Inspekcji Pracy

• Dyrektor Gminnego Przedszkola Dębowa Chatka w Tychowie oraz Żłobka w Tychowie Pani Genowefa Kuczmera otrzymała dyplom od Państwowej Inspekcji Pracy za udział w programie prewencyjnym BEZPIECZEŃSTWO PRACY W MAŁYCH ZAKŁADACH. Gratulujemy!